fbpx

İlk olarak 2010 yılında izlediğimiz Ejderhanı nasıl eğitirsin filminin 2014 yılında ikincisi ve son olarak 25 ocakta üçüncüsü vizyondaydı. Filmi biraz özetlemem gerekirse Berk Adasını mesken edinen ve halkı rahatsız eden ejderhaları öldürmeye çalışan genç erkeklerden biri de Hiccup’tır. Kendi icadı olan bir silahla nadir bir tür olan ejderhayı öldürmeye yeltenen ancak onu öldüremeyen Hiccup ormana serbest bırakmaya götürür. Sonrasında ise aralarında bir arkadaşlık başlar.

İkinci bölümde ise vikinglerle ejderhalar arasındaki barış ve huzur dolu atmosferi görmekteyiz. Ancak bu bölümde yeni karakterlerle film gelişmeye devam eder. Bu son bölüm olan Gizli Dünya ise Hiccup (Hıçkıdık) ve Ejderha (Dişsiz) arasındaki dostluğu ve uyumundan bahsediyor. Hıçkıdığının ayağındaki ve Dişsizin kuyruğundaki protezini ve esasında gücün görüntüden ziyade akla dayandığını ve gerçek dostluğun birbirlerindeki eksikliği gidermek olduğuna dair mesajlar görüyoruz. Ancak bu son filmdeki aşk ağırlıklı tema içerisinde bol bol evlilik vurgusunun yapılırken “topallama evde kalırsın”, “beraberlik kahır ve acı demektir” gibi sözlerde geçmiyor değil maalesef.

Genel olarak bakıldığında filmin verdiği mesaj başarılıydı. Duygular, benim ve senin ihtiyaçların, aşk ve cesaret gibi güzel vurgular yapıldı. Bu filmi 6 yaş üzeri çocukların aileler eşliğinde keyifle izlenebileceğini düşünüyorum. Ayrıca film esnasında çocuklarınızdan size gelebilecek bir kaç kelime ve cümleyi nasıl açıklayabileceğinize dair de aşağıya not düşüyorum. Şimdiden iyi seyirler diliyorum 🙂

Sırra kadem basmak:ortalıkta görünmemek,  bir kimsenin ortalıktan yok olması

Kahır:Sıkıntı, acı veya derin üzüntü

Uzman Klinik Psikolog Büşra Börekçi

Fragmanı İzlemek için Tıklayınız

ONLINE EBEVEYN DANIŞMANLIĞI

Ebeveyn olarak çocuğunuzla yaşadığınız çatışmaların sebebini bulmakta zorlandığınız, nasıl ebeveynlik yapmanız gerektiğinden emin olamadığınız durumlarda uzman desteğinden faydalanabilirsiniz.

Online danışmanlık geleneksel, ofis içerisinde yapılan terapiden farklı olarak uzmanla beraber ortak belirlediğiniz zaman diliminde evinizden Skype yoluyla iletişim kurarak danışmanlık alabilirsiniz.

Online Danışmanlık almak için psikologbusraborekci@gmail.com a mail atabilirsiniz.

Ocak 2023
PSÇPCCP
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 


error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: