fbpx

11 Ocakta vizyona giren Ralph ve İnternet filmi oyun alanındaki Sugar Rush oyununun bozulmasıyla başlayan bir macerayı anlatıyor. Filmin iki önemli karakteri olan Ralph ve Vanellope yakın arkadaşlardır. Sugar Rush oyunun bozulan konsolunu bulabilmek adına internet aracılığıyla oyun salonuna girerler.

Ebay üzerinden tek bir tane satışı olan konsolu satın alabilmek için para kazanmak zorundadırlar. Bunun için arayışta bulunurken çevrimiçi bir şekilde saçma videolar çekerek para kazanabileceğini öğrenen Ralph, videolar çekerek beğeniler alır ve para kazanır. Filmde online platformların para kazandırmakla ilgili yönüne vurgu yaparken, internet popüleritesinin zorluklarını da Ralph duvarda kendisiyle ilgili yorumlarla karşılaştığında tökezlemesiyle seyirciye gösterilir.

Filmde  Ralph ve Vanellope’nin arkadaşlığına daha derinlemesine bakmakla birlikte, internetin ne kadar toksik olabileceğine de değiniliyor. (SPOİLER İÇERİR)Ralph muhtaç, bağımlı ve kendisine zarar veren  olarak nitelendiriliyor. Filmin sonlarına doğru ise kendine güvensizliğini hallettiğine dair dialoglar barındırıyor ve bir çok güzel mesaj veriliyor. Örneğin, “Dostlarının hayallerine engel olmak yanlıştır.” ya da “O her nereye giderse gitsin, nerede yaşarsa yaşasın bizim dostumuz olacak ve ona güvenmemiz lazım. Çünkü en iyi dostlar hep böyle yaparlar. Değil mi?” gibi. Kazanma-kaybetme temasına uygun da çok cici diyalogları yine duyacaksınız.  Çocuklar için filme giden ebeveynler için de jeton atıp oynadığımız günlere bir nostalji olacağını söyleyebilirim. 🙂 Şimdiden izleyecek olanlar için iyi seyirler dilerim.

Uzman Klinik Psikolog Büşra Börekçi

Fragmanı İzlemek için Tıklayınız

Başka Bir Film Önerisi için Tıklayınız

 

 

 

ONLINE EBEVEYN DANIŞMANLIĞI

Ebeveyn olarak çocuğunuzla yaşadığınız çatışmaların sebebini bulmakta zorlandığınız, nasıl ebeveynlik yapmanız gerektiğinden emin olamadığınız durumlarda uzman desteğinden faydalanabilirsiniz.

Online danışmanlık geleneksel, ofis içerisinde yapılan terapiden farklı olarak uzmanla beraber ortak belirlediğiniz zaman diliminde evinizden Skype yoluyla iletişim kurarak danışmanlık alabilirsiniz.

Online Danışmanlık almak için psikologbusraborekci@gmail.com a mail atabilirsiniz.

Ocak 2023
PSÇPCCP
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 


error: Content is protected !!
%d blogcu bunu beğendi: